شیائومی با پردازنده کوالکام خداحافظی می‌کند

گوشی شیائومی 12S Pro، اولین پرچمدار از خانواده Xiaomi 12 با پردازنده مدیاتک Dimensity 9000 عرضه خواهد شد. این شرکت به طور خستگی‌ناپذیر روی مدل‌های جدید و پرچمدار خود کار می‌کند، که یکی از مهم‌ترین آن، تغییر پردازنده کوالکام به پردازنده مدیاتک است. از آنجایی که مدیاتک به سرعت در‌حال پیشرفت است به راحتی می‌تواند با پردازنده قبلی این گوشی‌ها، یعنی کوالکام رقابت کند
طیق اطلاعات اولیه که از XIAOMIUI فاش شد، فرض بر این بود که این مدل، پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 1 را دریافت خواهد کرد اما همین منبع پیش‌بینی خود را تغییر داد و گفته است که شیائومی 12S Pro از پردازنده مدیاتک Dimensity 9000 استفاده خواهد کرد. این موضوع موجب شد تا کاربران فکر کنند که این گوشی در دو پردازنده متفاوت یکی مدیاتک Dimensity 9000 و دیگری اسنپدراگون 8 نسل 1 به بازار عرضه می‌شود.
لو ویبینگ، مدیر کل برند Redmi، اخیرا در پیامی، تولید گوشی‌های هوشمند جدید سری Redmi Note را تایید کرده است. وی همچنین خاطر نشان کرد که این شرکت به استراتژی عرضه دو سری از دستگاه‌های Note در سال جاری پایبند خواهد ماند. بنابراین گوشی‌های هوشمند Redmi Note 12 در نیمه اول سال جاری و گوشی‌های Redmi Note 13 در نیمه دوم سال 2022 عرضه خواهد شد.
نسخه اصلی این گوشی موبایل هوشمند، احتمالا در 2 آگوست سال جاری در دسترس کاربران قرار بگیرد. همچنین به نظر می‌رسد که شیائومی 12S Pro، وارد بازار جهانی نشود و تنها در انحصار چین باقی بماند.