سامسونگ در حال ارتقای شبکه اینترنت است
ارتقا شبکه اینترنت توسط سامسونگ
خبر از سامسونگ برای ارتقا شبکه اینترنت

همانطور که می‌دانیم سامسونگ، برند معروف کره‌ای، تا به اکنون محصولات باکیفیت و پیشرفته‌ای را به بازار جهانی عرضه کرده است، از لوازم خانگی دیجیتال گرفته تا گوشی‌ موبایل و لپ تاپ که علاقه‌مند خود را دارند.
سامسونگ الکترونیک در تازه‌ترین اخباری که از فعالیت‌های خود منتشر کرده است، به تلاش برای دستیابی به اینترنت 6G اشاره کرد و هدف از آن را برقراری ارتباطات سریع‌تر و انتقال داده‌هایی با حجم بالاتر برای کاربران عنوان کرد.
این خبر در همایش آنلاینی که  در دو جلسه صبح و بعد ازظهر در شبکه اجتماعی یوتیوب برگزار شد منتشر شد و به صورت گسترده‌ای به آن پرداخته شد؛ به طوری که افراد مختلفی از حوزه صنعت و دانشگاه و متخصصینی که به صورت مستقیم با این پروژه در ارتباط هستند، درباره ویژگی‌ها، میزان پیشرفت پروژه و نیازمندی‌های خود صبحت کردند. در ادامه چکیده برخی از این صحبت‌ها را آورده‌ایم:
سباستین سونگ، رئیس بخش تحقیقات سامسونگ گفت: ما تصور می‌کنیم که 6G، تجربه‌ای بی‌نظیر را برای انسان‌ها در سطح جدیدی از ارتباطات فراهم می‌کند، و این چشم‌انداز برای ما پایه‌ای در جهت آماده‌سازی شبکه 6G است. البته باید گفت که مراحل آماده‌سازی این شبکه به سال‌های زیادی نیاز دارد.
جفری اندروز، پروفسور دانشگاه تگزاس نیز تاکید کرد که یادگیری عمیق این فناوری جدید، کلیدی خواهد بود که می‌تواند پیشرفت‌های مهمی را در بسیاری از لایه‌های رابط هوا ایجاد کند.
چارلی ژانگ، معاون ارشد در تحقیقات مربوط به سامسونگ اضافه می‌کند، فناوری جدید 6G هنوز در روز‌های اولیه خود به سر می‌برد و این شرکت در راستای آن در حال کار روی پروژه‌های بزرگ دیگری از جمله فناوری‌های جدید آنتن، هوش مصنوعی (AL)  به عنوان بخش اصلی  طراحی پروتکل‌ها و غیره است.
معاون تاکهیرو ناکامورا از NTT DOCOMO درباره «تکامل 5G و 6G» نیز تاکید کرد که تحقیقات متمرکز بر فناوری‌ها و خدمات برای تکامل 5G و 6G در سراسر جهان با شتاب بیش‌تری در حال توسعه هستند.
در ادامه این همایش، افراد مطرح دیگری نیز در رابطه با سایر پروژه‌های سامسونگ الکترونیک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند که در صورت تمایل میتوانید در سایت اصلی سامسونگ (https://news.samsung.com/)  از آن‌ها مطلع شوید.