سرویس تعمیر خانگی گوشی‌های آیفون در آمریکا راه‌اندازی شد
سرویس جدید تعمیر آیفون در امریکا
سرویس جدید خانگی برای تعمیر ایفون در امریکا راه اندازی شد

شرکت اپل قرار است تا پایان سال 2022، سرویس جدیدی را راه‌اندازی کند که طبق آن کاربران بتوانند به راحتی کار تعمیر آیفون‌های خود را در خانه‌هایشان انجام دهند. این سرویس جدید اپل در ابتدا در ایالت متحده راه‌اندازی خواهد شد.  همچنین اپل خبر داد که از اواخر سال 2022 سرویس تعمیر خانگی مک نیز در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

 در حال حاضر، تعمیرات آیفون فقط به کمک تیم‌های تعمیراتی خود اپل انجام می‌گیرد و کتابچه‌های راهنما و تجهیزات لازم را فقط این گروه در اختیار دارند. اما با راه‌اندازی این خدمت جدید در این فروشگاه که توسط یک شرکت شخص ثالث اداره خواهد شد (و مورد تائید اپل است)، کاربران نیز امکان خرید، تعویض و تعمیر قطعات آیفون را به کمک دفترچه‌های راهنما خواهند داشت.

فروشگاه جدید، امکان تعمیر آیفون SE، آیفون 12 و آیفون 13 را در قطعاتی مانند تعویض نمایشگر، باتری و دوربین فراهم می کند و علاوه بر آن، یک کیت کامل ابزار را به مدت یک هفته با قیمت 49 دلار به کاربران اجاره می‌دهد. این جعبه ابزار شامل پرس، قطعات پیچ، پوشش های محافظ و سایر مواد مورد نیاز برای انجام تعمیرات حرفه‌ای است.

همچنین کاربران می‌توانند ابزارهای فردی مورد نیاز خود را به صورت جداگانه خریداری کرده و در تعمیر از آن‌ها استفاده کنند. قیمت این قطعات بسته به نوع دستگاه و نوع تعمیر آن متفاوت است. به عنوان مثال، قیمت بسته تعمیرات صفحه نمایش آیفون 13 پرو، 269 و بسته باتری 71 دلار است. به این ترتیب، کاربر می تواند سرویس باتری آیفون خود را تنها با هزینه 69 دلار از اپل دریافت کند. همچنین سرویس تعویض نمایشگر آیفون 13 اپل با هزینه 279 دلار انجام می‌شود که فقط 10 دلار بیشتر از هزینه سرویس تعمیر خانگی است.

نکته جالب دیگری که در این خدمت عرضه می‌شود، دریافت قطعات قدیمی است که اپل از آنها برای بازیافت و تولید دوباره استفاده می‌کند و مشتریان با انجام این کار، یک بازپرداخت جزئی را دریافت می کنند. برای مثال، بازپرداخت قطعات تعمیری صفحه نمایش آیفون 13، 33.60 دلار و باتری، 24.15 دلار ارزش دارد. 

بنابراین کاربرانی که علاقمند به انجام تعمیرات در خانه هستند، می‌توانند با دستورالعمل‌هایی که اپل در دسترس مشتریان قرار میدهد، دفترچه راهنمای تعمیر محصول را مطالعه و پس از آن، از وب‌سایت تعمیر، قطعات مورد نظر را سفارش دهند. البته باید گفت، خرید قطعات به شماره IMEI  دستگاهی که قصد تعمیر آن را دارند، بستگی دارد.