منتظر جدیدترین فلش مموری‌های وسترن دیجیتال باشید

در یک توافق رسمی، شرکت کیوکسیا (kioxia)، یکی از بزرگ‌ترین سازنده‌های حافظه‌های جانبی به همراه وسترن دیجیتال (WD)، سرمایه گذاری مشترکی را برای تکمیل فاز اول تاسیسات تولید Fab7 (Y7) در کارخانه  Yokkaichi استان میه ژاپن آغاز کردند. بعد از تکمیل این فاز، در پاییز امسال تولید فلش مموری‌های جدید و متفاوتی آغاز خواهد شد. همچنین این شرکت پیش‌بینی کرده است که در آینده نه چندان دور، از طریق فاز اول تاسیسات Y7، فلش مموری‌های سه بعدی تولید خواهد کرد.

این سرمایه‌گذاری، ششمین مرکز تولید فلش مموری را به کارخانه  Yokkaichi اضافه می‌کند و جایگاه آن را به بزرگ‌ترین تولیدکننده حافظه در جهان ارتقا می‌دهد. انتظار می‌رود این سرمایه‌گذاری مشترک میان این دو غول صنعت ساخت حافظه‌های دیجیتال، نقطه عطف مهمی در همکاری‌های استراتژیک 20 ساله این دو شرکت باشد.

Nobuo Hayasaka، رئیس و مدیرعامل کیوکسیا در خصوص این همکاری گفت: «بسیار خرسندیم که می‌توانیم مشارکت خود را از طریق سرمایه‌گذاری مشترک در Y7 با وسترن دیجیتال محکم‌تر کنیم». او همچنین اضافه کرد: «دیجیتالی شدن سریع جوامع، زیربنای استفاده از محصولات مربوط به حافظه در دنیا است و ما تلاش می‌کنیم با استفاده از همکاری‌های تکنولوژیک و تولید بیشتر، هزینه محصولات را کمتر کرده و تولید محصولات نیمه‌هادی پیشرفته را بیشتر کنیم.

دکتر سیوا سیوارام رئیس بخش تکنولوژی و استراتژی وسترن دیجیتال می‌گوید: این سرمایه‌گذاری مشترک در Y7، باعث ایجاد رابطه‌ای سازنده و مثبت بین ما و کیوکسیا شده است. مشارکت ما با این شرکت، منجر به معرفی یک فناوری پیشرفته در مقیاس تولیدی بالا و در عین حال قابلیت‌های تحقیق و توسعه شده و ما مشتاقانه منتظر ادامه موفقیت‌های طولانی مدت با یکدیگر هستیم.

کیوکسیا و وسترن دیجیتال از طریق سرمایه‌گذاری مشترک و توسعه فلش مموری‌های سه بعدی، مطابق با روند بازار به حداکثر همکاری خود ادامه می‌دهند تا در رقابت‌های جهانی پیروز شوند و رهبری خود را در حوزه حافظه‌های دیجیتال ثابت کنند.