سرنوشت تلخ سری قدیمی گوشی‌های اپل با عرضه آیفون 14

شرکت اپل در سال گذشته با معرفی آیفون 13، فروش مدل‌های آیفون 12 پرو و آیفون XR خود را متوقف کرد. طبق گزارش جدیدی که این شرکت اعلام کرده است، احتمالا آیفون 11 نیز پس از معرفی سری آیفون 14، در ماه سپتامبر از رده خارج خواهد شد. با این وجود به گفته LeaksApplePro، این تصمیم هنوز نهایی نشده و این اقدام به عملکرد IPHONE SE بستگی دارد.

طبق اخبار IDROP NEWS، تقاضا برای آیفون 11 از زمان عرضه آیفون SE افزایش یافته است؛ آیفون SE 3 با پردازنده A15 Bionic، ماه پیش وارد بازار شد، اما با طراحی قدیمی خود مورد پسند خریداران قرار نگرفت و همین موضوع به فروش آن لطمه وارد کرد. با این حال، اپل هنوز هم علاقه‌ای به کاهش قیمت SE 3 با هزینه 429 دلار را ندارد. در نتیجه مردم ترجیح می‌هند تا آیفون 11 را با ظاهری بهتر، همراه با دو دوربین و یک تراشه کارآمد با 70 دلار هزینه بیش‌تر بخرند.

علاوه بر این، از آنجایی که تولید سری آیفون‌های 12، هزینه پایینی برای سازنده آن دارد و قیمت آن 699 دلار است، انتظار می‌رود تولید این محصولات همچنان ادامه داشته باشد.

اگر مشتاقید که درباره تولیدات سایر محصولات اپل بدانید، باید بدانید هنوز وضعیت آیفون 12 مینی مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد فروش آیفون 13 همچنان ادامه دارد. درنهایت باید به این نکته اشاره کرد که احتمالا سری آیفون 14 در ماه سپتامبر معرفی می‌شود و باوجود داشتن طراحی زیبا، دوربین‌های باکیفیت و عملکرد بالای سخت‌افزار آن می‌توان انتظار یک سری محبوب را داشت.