تراشه‌های 2025 اینتل، زودتر از انتظار کاربران عرضه می‌شود
تولید جدیدترین تراشه اینتل
تولید جدیدترین تراشه اینتل زودترر از 2025

همه ما اینتل را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازنده‌های تراشه در دنیا می‌شناسیم و به احتمال زیاد، یکی از تولیدات آنها را در دستگاه‌های دیجیتال خود داریم. اما این غول بزرگ و محبوب، مدتی بود که در ساخت جدیدترین تراشه‌های خود تعلل کرده بود، به طوری که از رقبای دیرینه خود مانند سامسونگ و TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company)، عقب افتاده بود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد این موضوع به دلیل وجود مشکلاتی در فرایند نوسازی تولیدات این شرکت و همچنین عدم حضور مدیرعامل قدرتمند اینتل، پت گلسینگر بوده است. از همین‌رو، در طی تصمیمات جدیدی که اتخاذ شده، پت گلینسر، به عنوان مدیر اجرایی به شرکت بازمی‌گردد و فرایند نوسازی تولیدات تراشه‌سازی، انجام خواهد شد.

به این ترتیب، اینتل قول تولید چندین تراشه جدید تا سال 2025 را داده است که عملکرد بالاتر و سریع‌تری دارد. اینتل حتی سعی دارد برای رقابت بهتر، این تراشه‌ها را در نیمه دوم سال 2024 عرضه کند.

در جزئیات این خبر آمده است که اینتل نقشه‌ای را ارائه داد که به معنای پیشرفت در پنج فرایند‌‌ تولید با نام‌های Intel20A  ، Intel8، Intel4، Intel7، Intel18A در طول چهار سال بود. طی هر مرحله عملکرد این تراشه ها نسبت به مصرف انرژی  آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. در واقع تمام این مراحل، پایه‌ای در راستای رسیدن اینتل به رقبای خود در سال 2024 و پیشی گرفتن از آن‌ها در سال 2025 است.

در صورت موفقیت، طرح گلسینگر به ویندوز‌های PC کمک می کند تا با مک‌های قدرتمند همگام شوند و اینتل را به روز‌های شکوه خود در تجارت دستگاه‌های نیم‌رسانا بازگرداند. همچنین این شرکت می‌تواند هزینه های ده‌ها میلیارد دلاری خود را توجیه و روند انتقال تراشه‌ها از ایالات متحده به آسیا را کند کند.