ADATA از SSD خود به نام Ultra-Compact SE880 رونمایی کرد

ای دیتا، برند نسبتا جدید تایوانی که از سال 2001 کار خود را در حوزه تولید انواع حافظه‌های جانبی مانند هارد درایو، فلش مموری، درایو حالت جامد و … آغاز کرد، چندین سال است که به عنوان یکی از رقبای جدی این حوزه در کنار برندهای قدیمی فعالیت می‌کند و به تازگی، یعنی در 8 آوریل 2022، از جدیدترین محصول درایو حالت جامد خود به نام Ultra-Compact SE880 رونمایی کرد.

از ویژگی‌های مهمی که این محصول جدید را متمایز می‌کند، رابط اتصال USB 3.2 Gen2 x2 است که در نهایت سرعت انتقال داده را تا 2000 مگابایت بر ثانیه بالا برده است.

همانطور که از نام این ssd پیداست، تغییرات خوبی در ظاهر آن ایجاد شده است، به طوری که همه جزئیات دستگاه در یک بدنه با فرم بسیار فشرده که کوچکتر از قاب AirPods است، بسته‌بندی شده است که تحول بزرگی در ساخت این تجهیزات محسوب می‌شود. همچنین چنین قابلیت‌هایی، این درایو حالت جامد را برای سازندگان محتوا و گیمرهایی که با کنسول‌های بازی، به دنبال هیجان هستند، بسیار محبوب می‌کند.

اما بحث شیرین و هیجانی سرعت

همانطور که در ابتدای خبر خواندید، SE880 از USB 3.2 Gen2 x2 پشتیبانی می‌کند و می‌تواند سرعت انتقال 20 گیگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. این  میزان، دو برابر سریعتر از USB 3.2 Gen 2×1 و چهار برابر سریعتر از USB 3.2 Gen 1×1 است که به این محصول به اجازه می‌دهد تا به سرعت خواندن/نوشتن 2000 مگابایت بر ثانیه دست یابد که تقریباً بیست برابر سریعتر از هارد دیسک‌های اکسترنال معمولی است. این سرعت باورنکردنی نهایت راحتی را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد به فایل‌های بزرگ روی SE880 دسترسی داشته باشند و آن‌ها را ویرایش کنند و نیازی به انتقال فایل‌ها به رایانه شخصی نیست.

اما ظرفیت‌هایی که فعلا در بازار وجود خواهد داشت، 500 گیگابایتی و 1 ترابایتی است.

سازگاری بدون دردسر برای در حال حرکت

SE880 با پشتیبانی از بسیاری از جدیدترین کنسول‌های بازی، برای ذخیره‌ تعداد زیادی بازی بدون اشغال فضای فیزیکی بیش از حد ایده‌آل است و برای گیمرهای مشتاق بازی با کنسول‌های متحرک عالی است. سرعت خواندن بسیار سریع ارائه شده توسط SE880 به گیمرها این امکان را می دهد تا بازی‌های خود را مستقیماً از روی این درایو و بدون ایجاد لگ بازی کنند.

علاوه بر این، کاربران اندروید، macOS، ویندوز یا سایر سیستم عامل‌ها،  می‌توانند به راحتی از این محصول استفاده کنند.